Jdi na obsah Jdi na menu
 


32. kapitola

8. 9. 2007

Když zařinčel zvonek, Lily rychle vyběhla z koupelny a ještě v běhu na sebe natahovala staré onošené bílé triko, aby neotevřela jenom ve spodním prádle.

Před dveřmi stála Bea – Natalina kamarádka z práce, která ochotně slíbila, že pomůže učesat a nalíčit jak nevěstu, tak i družičky. Usměvavá zrzka otevřela a od toho okamžiku se dá říct, že chaos započal.

Vždy klidná Natali přímo létala po Liliině domě a hledala všechno co se jí podařilo poztrácet za poslední dva dny, které tady společně trávily do svatby.

Rose nebyla schopna pohybu, seděla na židli před zrcadlem a kousala si nehty. Lily se jí snažila uklidnit a obléct do svatebních šatů, zatímco Bea vyhazovala Jamese z jeho domu, protože tam momentálně neměl co dělat. Nakonec to vzdala a o totéž se pak půl hodiny snažila Lily. Mezitím byla Nati už natolik v pohodě, že se jí podařilo donutit Rose postavit se a oblékat. Bea vytasila svůj kufřík, který by jí kdejaký profesionální vizážista a kadeřník záviděli a začala si promýšlet, jak koho učeše.

„Zblázním se,“ vydechla Lily, když zabouchla vchodové dveře za svým mužem a vyběhla zpátky do patra k Rose, „Tak co? Jak to jde?“

„Já - Lily já mám strach.“ otočila se na ní úplně bledá Rose, stále zatím jen ve spodním prádle.

„Neboj se, není čeho,“ usmála se na ní zrzka a objala ji, „Prostě se oblečeš, přijdeš do kostela, kde řekneš svůj slib a všechno hotovo.“

„No – ale! Ono – právě to!“ svraštila brunetka čelo. Vypadalo to, že nemá daleko k pláči.

„Co to? Rose ty jsi úplně v lese,“ rozesmála se Lily a oběma rukama jí chytla za ramena, „Dívej. Vůbec nic se nezmění. Leda tak tvoje příjmení. Se Siriem už dva roky žijete, máte dvě děti a teď se chcete dodatečně vzít, pořídit si domek a dál společně žít. On bude, stejně jako James, pořád stejně šílený pubertální cvok a ty pořád stejná, skvělá mamča. Tak dýchej, uvolni se, dej si čaj a buď v pohodě!“

Rose se zhluboka nadechla a přikývla, „Ale co, když zapomenu slib?“

„Ale nezapomeneš. Kdyby něco, budu stát za tebou a napovídat.“ smála se Natali a jednou rukou Rose chytla kolem ramen, „A další bonus je, že Lily bude vedle tebe. Dvojitá nápověda!“

 

                                                          

 

„To je podruhý v životě, co tě vidím v obleku Tichošlápku.“ smál se Remus a snažil se Siriovi spravit špatně zavázanou kravatu. Na první pohled se zdál ženich úplně klidný, ale po pár vteřinách se tohle přesvědčení dalo s úsměvem vyvrátit.

Neustále nervózně přešlapoval, nebo pochodoval po místnosti. Ruce se mu třepaly tak, že se téměř nebyl schopný napít, aniž by se nepobryndal.

„Ženské...“ zavrčel James, když se vrátil zpět k Siriovi do domu.

„Co se děje brácha?“ zvedl obočí Sirius a snažil se, aby to znělo klidně.

„Vyhodily mě z vlastního domu! Normálně sprostě mě vyhodily!“ naštvaně přivřel oči a dopadl do křesla.

„Já ti to říkal kamaráde,“ rozesmál se Alex a opřel se o futra dveří, „Ženské jsou neuvěřitelné pověrčivé.“

„Ale já nechtěl za Rose! Já chtěl, alespoň na pět minut, Lily!“

„Prosím tě! Nebyl si s ní dva dny! Slovy dva! To snad dokážeš přetrpět ne?“

„No...“

„Nechci slyšet odpověď.“

 

 

„Páni Rosie! Ty vypadáš skvěle!“ usmála se Natali, když měla před sebou už oblečenou, učesanou a nalíčenou nevěstu. To peklo, které zažily při vybírání vhodných šatů stálo zato. Splývavé šaty z bílého šifonu jemně kopírovaly štíhlou siluetu Rosiina těla a živůtek z lehce nařaseného hedvábí a všitými perlami obepínal její hrudník. Jedno jediné ramínko kolem krku zajišťovalo, byť jen velice málo, že se šaty nesvezou o pár centimetrů níže.

Vlasy, se kterými si Bea hrála skoro hodinu, byly s pěšinkou na stranu natočené do prstýnků a vzadu na temeni svázané do volného culíku. Přední prameny Bea nechala Rose spadat do obličeje, nebylo zbytí, měla je příliš krátké nato, aby se dosáhly ke gumičce.

Líčení netrvalo ani z poloviny tak dlouho. Rose vytrvale odmítala jakékoliv silné líčení a návrh na kouřové stíny okamžitě zamítla s tím, že nechce vypadat jako upír. Po chvilkovém boji se ukázal nejlepší lehký pudr, zlatavé oční stíny protažené do ztracena, černá řasenka a lesk na rty.

Lily se vytasila se stříbrnými náušnicemi. Byly jednoduché – tři dlouhé stříbrné řetízky na každé z nich sahaly Rose až do půli krku. A Natali donesla bílé střevíce, pošité perličkami, s nízkým podpatkem.

„Krása,“ odkývala to Lily, když jí Bea propustila z křesla, „Jednoduše řečeno – Sirius padne na zadek až tě uvidí.“  Všechny přítomné se rozesmály.

„No - byla bych mnohem radši, kdyby klidně stál a prostě si mě vzal, padat pak...“

„Můžete večer spolu do hlubin čisté vášně.“ dokončila s úsměvem Lily a taktak se vyhla pohlavku.

„No, vezmeme to hopem,“ smála se Natali a přimhouřila oči, „ Nevěsta má mít něco nového, starého, modrého, půjčeného a darovaného.“

„Nové máš šaty,“

„Staré...? Co máš starého?“ zamračila se Lily.

„To prádlo. Siri mi ho koupil před rokem na narozeniny,“ usmála se hnědovláska a pokrčila rameny, „Ještě mě v něm neviděl. Dneska bude mít premiéru.“

„Fajn, takže staré prádlo. Modrý podvazek...“

„Půjčené náušnice a darované střevíce.“

„A kytka!“ poznamenala Lily se vztyčeným ukazováčkem a vydala se dolů do kuchyně, kde byly připravené kytice pro družičky i nevěstu. Lily se strašně líbily. Nebyla to klasická kytice stejných kytek ve stejné barvě. Květinářka svázala dohromady bílé lilie, růžové astry, fialkové frézie a do toho přimíchala ještě nějakou tu zeleň, včetně dlouhých stébel trávy.

 

                                                                       ***

 

„Lily! Konečně jste tady!“ ozval se radostný výkřik od vstupu do kostela, když obě dívky vystoupily z auta.

„James to bez tebe prostě nemohl přežít,“ rýpla si Natali s vševědoucím úsměvem a vydala se prohlédnout výzdobu kostelíku, ve kterém se za chvíli měla vdávat její kamarádka.

Zatímco Lily se jen usmála a vyšla ke svému muži, James si ji prohlížel. Stejně jako Natali na sobě měla bílé jednodílné šaty, těsně pod kolena. Saténový korzet se složitými vzory vyšitými stříbrnou nití a mírným výstřihem byl jištěný dvěma tenkými ramínky a zakončený lehce nařasenou sukní, složenou z mnoha a mnoha vrstev bílého šifonu.

Dlouhé rusé vlasy spletené do francouzského copu, propleteného s perlami. Neměl ani ponětí jak to, že jí ve vlasech drží, když není vidět co je spojuje – nevěděl, že to byla Bea, kdo si půl hodiny hrál s metrovou silonovou šňůrou a co čtyři centimetry do ní pomocí menších uzlíků upevňovala perly.

Jako vždy nebyla skoro vůbec nalíčená, ale i tak jí to neuvěřitelně slušelo.

„Vydechni, nebo praskneš.“ plácla ho jemně dlaní přes hrudník.

„Nech mě dmout se pýchou nad tím, jak nádhernou mám ženu.“ usmál se na ni, když ji chytl kolem pasu a vedl dovnitř.

„Abys neuletěl.“ ušklíbla se na něj a začala se rozhlížet po přítomných. Nebylo jich moc. Siriovi příbuzní samozřejmě nepřišli a Rose už žádné neměla. Ale zato pozvali spoustu přátel ze školy, kolegy z práce a z Řádu.

„Máma je vevnitř i s dětmi,“ řekl, jako by jí četl myšlenky, „A my bychom se měli připravit, jinak toho skrčka trefí šlak.“ mávnul volnou rukou směrem k muži, který i jim před rokem organizoval svatbu – panu Gilesovi.

„No tak! Je čas se seřadit! Za deset minut začíná obřad!“ ječel pisklavým hlasem po okolí, „ Ženich! Ženich! Ať okamžitě přijde za mnou!“

Bledý Sirius vyklopýtal z kapličky a věnoval jim jeden nervózní úsměv.

„Výborně! Jděte se postavit k oltáři! Nalevo! Ano tam – Ne! Nalevo, NALEVO!“

„Chudák Tichošlápek,“ zakroutil hlavou Alex, který se objevil vedle nich, „Je z toho na prášky.“

„TICHO! Tady mluvím já! Vy budete mít možnost se projevit na hostině!“ seřval ho Giles a pokračoval dál ve svém monologu k ostatním svatebčanům, „Vy – ano, tam kde ukazujete – ano. Běžte. Usaďte se již prosím!“ usmál se a zavřel velké dubové dvoukřídlé dveře, „Tedy, Ženich je připraven. Teď potřebuji někoho kdo odvede k oltáři nevěstu!“ Remus poodstoupil stranou.

„Skvěle! Takže Vy,“ ukázal na Alexe s Natali, „Půjdete první! a každý odstoupí na svou stranu: Slečna doprava a vy doleva! Jakmile budou všichni na místech, postavíte se za ženicha a nevěstu,“ diktoval už snad po milionté ve svém životě pokyny pro první dvojici, načež se obrátil k Jamesovi a Lily, „Vy! Svědkové, že ano?!“

„Ano.“ kývl hlavou James.

„Tedy vy půjdete jako druzí! Paní napravo a pán nalevo. Tedy... kde je nevěsta!“ vyběhl po malých nožkách ven a vyhlížel auto.

Proč musíme být vždycky první! Tohle je nefér!“ zašeptala Natali, ale než jí někdo stihl odpovědět Giles se přihnal zpátky s informací, že nevěsta právě přijíždí, popadl menší zvoneček a zazvonil. Nad nimi se ozval zvuk varhan.

„Menší novinka. Už jsem starší, než bych tam vyběhnul a pak se vrátil zpět, trvalo by to příliš dlouho.“ prohodil k nim když tlačil do dveří, aby je otevřel. Když se mu to podařilo, kývl hlavou a první pár mohl vyjít.

 

„Přijde mi to jako včera, když jsem tudy šla jako nevěsta.“ pousmála se Lily a zadržela dech, tehdy byla s nervy v koncích. Ale jakmile spatřila Jamese, všechno ostatní přestalo existovat a nervozita zmizela.

„Mi o tom povídej. Ještě teď si pamatuju, jak jsi se ke mě blížila. Málem jsem omdlel.“ ušklíbl se James. Vzadu za nimi se zavřely dveře.

Pomalu došli k oltáři a rozešli se na své strany, James stihl svého kamaráda ještě povzbudivě poplácat po rameni.

Na pár okamžiků se v kostele rozhostilo tíživé ticho a to tehdy, když se varhany odmlčely, aby v příštích vteřinách začaly hrát Mendelssohnův Svatební pochod.

Sirius zaťal ruce v pěst, když se začaly pomalu otvírat vstupní dveře, jakoby čekal, že se za nimi Rose neobjeví. Ale byla tam. Jakmile jí pohlédl do tváře, nervozita byla pryč. Přišla. Vezme si ho. Všichni v kostele okamžitě povstali.

Když pomalu procházela chodbičkou zavěšená do Rema, všichni přítomní se na ní usmívali. Všichni si pamatovali její a Siriovy věčné hádky a souboje. Naschvály. Nedorozumění. 

Došla až k Siriovi, který ji pozoroval s neuvěřitelně zasněnýma očima.

„Tady ti dávám svou skvělou kamarádku,“ podal mu Remus s úsměvem Rosiinu ruku, „Jestli ji ublížíš. Zničím tě.“ oba dva se na sebe zašklebili.

„Neboj, nedám ti k tomu důvod.“ odpověděl Sirius a společně s Rose se otočili čelem ke knězi. V ten okamžik všichni usedli, za nimi se vrátili na své místa Alex s Natali a hudba utichla.

 

„Sešli jsme se dnes, abychom spojili slibem manželským tohoto muže, Siriuse Blacka a tuto ženu Rose Houstonovou v jeden pár. Tito dva lidé se rozhodli jít společně vstříc osudu v poutu manželském, chtějí společně zdolávat všechny nemoci a strasti, které je v životě kdy potkají. A proto se musím zeptat: Je zde, v tomto sále někdo, kdo by byl proti jejich manželství? Jestliže ano, ať povstane, nebo navždy mlčí.“

Hrobové ticho bylo sem tam přerušeno zašustěním kapesníku.

„Prosím, vyměňte si sliby. Začněte pane.“

 

„Vím, že naše začátky nebyly zrovna nejrůžovější. Nepatřili jsme k párům,které se zamilovaly už při prvním setkání, které spolu šťastně kráčejí ruku v ruce a vyznávají si lásku každých pár minut. Nenáviděli jsme se. Oba jsme to dávali hodně často a rádi najevo. Ale čas utíkal a my se změnili. Pochopil jsem, že ty jsi jediná dívka na celém světě, která mě může udělat šťastným. Díky tobě jsem poznal, co je to opravdová láska, štěstí a šťastná rodina. Společně jsme přešli dobu plnou temna, strachu a bolesti. Společně jsme si byli oporou a já doufám, že tomu tak bude i dál. Miluji tě Rose a nechci o tebe nikdy přijít.“

 

Lily se do očí nahrnuly slzy.

„Prosím slečno.“

 

„Nikdy nezapomenu na chvíli, kdy jsi mi poprvé řekl, že mě miluješ. Tehdy ses přestal chovat jako arogantní suverén, jak bylo dřív tvým zvykem. Ty ses změnil. V ten den jsem pochopila, koho mám před sebou. Už to nebyl ten puberťák, který mě soustavně něčím štval. Dospěl jsi Ukázal jsi mi, že máš velké srdce a že to co ke mě cítíš není žádná lež. Nebo povinnost. Přišel jsi mě poprosit o odpuštění za to, co jsi mi kdy udělal. O totéž teď já žádám tebe. Promiň, že jsem už dřív nezaregistrovala, jak skvělý člověk jsi. Od té doby jsi mi byl neustále oporou, ochráncem. U tebe jsem vždycky našla pocit bezpečí. Miluji tě víc, než dokážu slovy popsat. Doufám, že nás nikdo, nikdy nerozdělí. Protože život bez tebe, by nebyl život.“

 

Všude po kostele bylo slyšet vzlykající, smrkající ale přesto šťastné tváře. Lily se snažila ovládnout své slzy, ale vůbec se jí to nedařilo. James se stejně jako ostatní jejich přátele usmíval. A Alex tišil Natali, která pro slzy ani neviděla.

„Můžeme tedy přejít k obřadu.“ usmál se kněz, „Pane Blacku, berete si zde přítomnou Rose Houstonovou za svou právoplatnou manželku? Budete ji milovat, opatrovat a ctít ve zdraví i v nemoci, v bohatství i v chudobě,  v dobrém i zlém, dokud vás smrt nerozdělí?“

„Ano, beru.“

„Opakujte po mě prosím: Já, Sirius Black jsi beru tuto ženu, Rose Houstonovou, za svou právoplatnou manželku. Budu ji milovat, opatrovat a ctít ve zdraví i v nemoci, v bohatství i v chudobě, v dobrém i zlém, dokud nás smrt nerozdělí.“

„Já Sirius Black jsi beru tuto ženu, Rose Houstonovou, za svou právoplatnou manželku. Budu ji milovat, opatrovat a ctít ve zdraví i v nemoci, v bohatství i v chudobě, v dobrém i zlém, dokud nás smrt nerozdělí.“

„Teď vy slečno. Berete si zde přítomného Siriuse Blacka za svého právoplatného manžela? Budete ho milovat, opatrovat a ctít ve zdraví i v nemoci, v bohatství i v chudobě,  v dobrém i zlém, dokud vás smrt nerozdělí?“

„Ano, beru.“

„Opakujte po mě prosím: Já, Rose Houstonová jsi beru tohoto muže, Siriuse Blacka, za svého právoplatného manžela. Budu ho milovat, opatrovat a ctít ve zdraví i v nemoci, v bohatství i v chudobě,  v dobrém i zlém, dokud vás smrt nerozdělí.“

„Já, Rose Houstonová jsi beru tohoto muže, Siriuse Blacka, za svého právoplatného manžela. Budu ho milovat, opatrovat a ctít ve zdraví i v nemoci, v bohatství i v chudobě,  v dobrém i zlém, dokud vás smrt nerozdělí.“

„Prsteny prosím,“ vyzval kněz svědky. James přistoupil k Siriovi a podal mu prsten. Sirius ho se slovy: „S tímhle prstenem, se stáváš mou ženou.“ navlékl Rose na prst.

V té chvíli přistoupila Lily, aby Rose mohla udělat to samé se slovy „S tímhle prstenem, se stáváš mým manželem.“

„Můžete políbit nevěstu.“

A následoval polibek, jako z hollywoodských filmů.

„Rose!“ vykřikla Lily, když se pár rozdělil a začal přijímat gratulace a prudce jí objala.

„Paní Blacková, gratuluju!“

„Lily co brečíš.“ smála se Rose, ale po tváři se jí také začínaly kutálet slzy.

„Já – já, nevím! To bylo tak – tak! Rose!“

„Lily, z dovolením, já bych taky rád popřál.“ poklepal jí na rameno Remus.

„Jasně.“ odlepila se zrzka od své kamarádky, přenechala ji ostatním a zamířila k Siriovi.

„Blacku! Ty idiote!“ předstoupila před něj se slzami v očích. Překvapeně na ni vykulil oči. Nemohla si pomoct a rozesmála se, „Víš jak jsi mě dojal! Tobě by měli zakázat říkat podobné věci před více lidma!“  seřvala ho a pak objala. Se smíchem jí obejmul okolo ramen.

„Jamesi, máš trochu nevyrovnanou manželku!“

„Tak mi ji dej, já už si ji vyrovnám.“

 

 

 

„Takže náš drahý kamaráde! Loni jsi měl tu čest, okomentovat můj život za svobodna, takže dnes ti ho okomentuji já,“ zašklebil se James na svého přítele, který stál pár metrů od něj, pod pódiem, „Nemůžu říct, že bych se se Siriem, někdy nudil. Školní roky s ním byly neuvěřitelně akční a nabité školními tresty, mezi kterými si stíhal domlouvat stovky schůzek. Občas mu ty jeho časté zálety daly hodně zabrat, ale úspěšně je zvládal. Naštěstí se objevila jedna dobrá duše jménem Rose, která mu dokázala ty krátké chvilky se spolužačkami silně znechutit a po čase jej dokonce tak otrávila, že s randěním definitivně přestal.“

„Zabiju ho...“ procedil Sirius potichu mezi zuby a pohledem vraždil svého kamaráda.

„Ovšem toto neznamenalo, že by se zklidnil. Trestů sice rapidně ubylo, ale Siri si je vynahrazoval hádkami se svou budoucí ženou. Občas se tak postarali o zábavu celé kolejní místnosti, někdy nás o představení ošidili, ale podstatné je, že jednu noc se spolu – stalo něco zásadního.“

Sálem restaurace se ozývalo tiché pochechtávání. Zatímco nevěsta rudla, ženich bledl.

„Stala se věc, jejíž následky můžete vidět u nás doma v postýlkách se jmény Katharine a Jayden. Ovšem svatba byla tehdy v nedohlednu...“ James vypadal navýsost spokojeně a nijak ho netrápilo, že jeho proslov už začíná být poněkud nudný. Stejně jako před rokem musel zasáhnout Remus, který měl své přátele příliš rád nato, aby je nechal porvat. Vypnul Jamesovi mikrofon a zapnul jiný – svůj.

„Sirie, Rose. Vezmeme to zkrátka,“ zašklebil se na Jamese, který naštvaně mával svým mikrofonem a dožadoval se jeho znovu zprovoznění, „Neměli jste pohodovou minulost, ale teď jste spolu, definitivně. Jsou sice možnosti, jak to změnit, ale pochybuji, že byste jich využili. Přeji vám úžasný zbytek života!“ popošel ke stolu a zvedl jednu číši, „Na Siriuse a Rose!“

„Sólo pro novomanžele!“ zařval nadšený James z pódia a rozezněla se hudba.

 

Here I am
This is me
There's nowhere else on earth I'd rather be
Here I am
It's just me and you
Tonight we make our dreams come true

It’s a new world

It’s a new start

It’s alive with the beating of young hearts

It’s a new day

It’s a new plan

I’ve been waiting for you

Here I am

 

 

Rose zavřela oči a opřela si hlavu o Siriovo rameno. Přitáhl si ji k sobě ještě těsněji a lehce jí políbil do vlasů. Přála si, aby to takhle trvalo věčně.

 

Here we are

We’ve just begun

And after all this time

Our time has come

Yeah here we are

still goin’ strong

Right here in the place where we belong

Oh it's a new world
It's a new start

It's alive with the beating of young hearts
It's a new day
It‘s a new plan

I've been waiting for you
Here I am

 

Lily se zády opřela o svého muže, který ji okamžitě pevně objal. Teď to byla ona, kdo záviděl dokonalou svatbu. Mírně se zachvěla, když na krku ucítila Jamesův dech.

„Here I am
This is me
There's nowhere else on earth I'd rather be
Here I am
It's just me and you
Tonight we make our dreams come true“

Musela se rozesmát. Nikdy neuměl zpívat a dnešek nebyl výjmkou. Stále v objetí se k němu otočila čelem.

It’s a new world

It’s a new start

It’s alive with the beating of young hearts

It’s a new day

It’s a new plan

I’ve been waiting for you

Here I am

Zazpívala tiše a políbila ho.

 

Here I am
Yeah

Here I am
This is me
There's nowhere else on earth I'd rather be
Here I am
It's just me and you
Tonight we make our dreams come true

Oh it's a new world
It's a new start
It's alive with the beating of young hearts
It's a new day
It's a new plan
I've been waiting for you

Here I am

Here I am

Right next to you

Suddenly the world is all brand new

Here I am

Here I am

Where I’m gonna stay

Now there’s nothin’ in our way

Here I am

This is me...“

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pls!

(Hayddé, 4. 12. 2007 20:32)

hej.Lilyjane,kdy bude nová kapitola?sem tuto povídku přečetla asi čtyřikrát...tak kdy?zmírám tady touhou dozvědět se,jak dopadne dál...pls..

povídka

(Kess, 3. 12. 2007 20:18)

Moc krásná povídka.A ten Happy End na konec no prostě bomba.Vážně naprosto skvělé.Nemám slov to byla snad nej nej a nejlepší povídka jakou jsem kdy četla.:-))))

LilyJane..

(Maysie, 2. 11. 2007 17:58)

Jasné =) no hlavně mi tak nějak docvaklo, žes úplně vynechala tu taneční soutěž?Nebo sem asi pozapoměla..=D No zabít Jamieho by byl hřích..Po pravdě..Taky ho zbožňuju..xD No hlavně ať tě to nepopadne..Kdyby do toho ještě byla připletená truchlící Lily..Přivedla bys mi asi depresy a den na nic..xD Promiň, ale na tohle sem moc ..jak to říct..vysazená..=D

to Maysie :)

(LilyJane, 1. 11. 2007 20:36)

:) Díky za komentáře :). Já vím, jedna část je tam vážně jako opsaná z Witch. Jenže jak už sem psala v jednom příspěvku - opravuju, a tuhle část, kdy jsem z Lily, Rose, Natali a Sab udělala parodii na witch sem upravila a téměř vyškrtla :). V opravených verzích toho bude chybět hodně - především hrubky, neuvěřitelně trapný rozhovory atd atd :). Doufám, že pak už nikdo panice nepropadne.
Btw: kdybych zabila Jamieho asi by mě kleplo. Jamieho miluju :D:D:D Ale co můžu vědět že mě popadne? :D

No páni...

(Maysie ( http://maysie.blog.cz/ ), 1. 11. 2007 15:22)

Jako..já abych přečetla takhle dlouhou povídku za dva dny..to už mě to musí vážně chytit..Fakt pěkná..Moc..už se moc moc těším na další, jen musím říct, že jak si smotala witch a Hp dohromady propadala sem panice..xD Ale jinak vážně pěkný..A hlavně v jednu chvíli sem se bála abys nezabila Jamieho..Bych asi nepřežila =D

.......

(:-), 20. 10. 2007 13:02)

tuhle povidku sem nasla nahodou kdys sem brouzdala po netu a strasne se mi líby . nevite nekdo kdy bude dalsi kapitola:-):-):-):-):-)

Heheee :D

(Susie, 19. 10. 2007 21:43)

Normálně jsem si to fakt přečetla! :D Jako satba pěkná, ale Jamesova s Lily se mi líbila víc... Nvm proč, byla lepší. Asi proto, že máš Jamese radši než Siriuse, proto sis na ní dala víc záležet :) Jen tak dál :)

to lady

(LilyJane, 12. 10. 2007 15:52)

Vidím ho :) Ale jak daleko - to už není na mě :) Dělám co můžu :)

skvělá povídka

(lady, 11. 10. 2007 9:11)

ahojky,já vím že času je málo ale jak to vidíš s pokračováním?

ááááá!

(LilyJane, 29. 9. 2007 17:18)

Proboha lidi! :D Nestresujte! :D Já taky potřebuju čas! :D Momentálně to ve škole přestává být sranda - každý den, na každou hodinu se musím šrotit, protože píšeme testy, sme zkoušení... Látka už taky není zrovna moc jednoduhá. Nestíhám žít, natož psát. Ale momentálně jsem nemocná, takže snad pár stránek splodím :). Klidně bych byla schopná za dvě hodinky sesmolit tři stránky, ale byly by o ničem, bez ničeho.. prostě na prd!!! A to je to poslední co bych chtěla, takže prosím strpení. Ju?

PROSÍM

(Dolča, 29. 9. 2007 16:57)

JÁ CHCI DALŠÍ KAPITOLKU,PROOOOOSÍÍÍÍÍÍÍÍÍM,KDY UŽ BUDE???????????????????????

Perfect!

(Ewelin, 29. 9. 2007 11:48)

:'( já chci další kapitolku.Plosííím

pro dost dobryho spisovatele

(aneta, 23. 9. 2007 10:21)

ahoj
moc se mi libi tvoje povidka sblížení taky že ji pravidelne ctu a nenecham si ujit ani jedinou kapitolu proto sem si te dala do oblíbenych blogu snad ti to nevadi

it is very very good!!!!!!!!!

(lucka, 17. 9. 2007 22:14)

heyko kdy bude další kapča??? mimochodem píšeš skvěle,je to naprosto úžasný a sem ráda za nějakou povídku která popisuje jamesův a lilyin manželský život,fakt super pokračuj

:D Díky

(LilyJane, 16. 9. 2007 13:59)

to Hayddé: :D nemyslím si, že bych patřila k těm nejlepším :D tam patří jiní a ne já. Ale díky ti za chválu :).
to blackes: :) díky :)

nádhera

(blackes, 16. 9. 2007 13:23)

no já prostě nemám slov...to bylo tak nádherné...pěvně doufám, že další kapitolka se tu objeví brzo, ale jestli to bude později, tak to neva, protože na tak skvělou kapitolku ke skvělé povídce si počkám ráda

báječný!!!

(Hayddé, 10. 9. 2007 14:36)

to bylo tak krááásně sladký a nádherný,uaaaa,báječný,hakticky,jak ty to děláš....
nechceš se teda přihlásit do té soutěže o nej povídkáře?ty fakt patriš mezi ty nejlepši povídkáře,tak se dyžtak aspoň koukni na info,jstli se ti to zalíbí...pobertovesro.blog.cz

aaaaa

(kristýýý, 9. 9. 2007 21:04)

aaaaaaaaa...konecneeeee....upe super a hlavne naaadhrenaaa a kraaasna kapitolka!sem rada ze to (zatim)neni podle knizni predlohy.doufam ze lily a jamese nezabije voldy a ze budou ,,zit stastne az do smrti´´ :-D

trikrát chvála

(Phee, 9. 9. 2007 11:21)

úúúúúúúúúúúúúúžasné, opäť krásne napísaná svadba, i keď ta Jamesova sa mi páčila viac, ale to len preto, lebo tam boli ženíchom a nevestou James a Lily, táto nebola o nič horšia, mám rada aj Siriusa a Rose,ale James a Lily sú jednoducho moja srdcovka, takže aj táto kapitola sa ti vážne podarila.....a Jamesov príhovor nemal chybu:DD, už sa teším na ďalšiu kapitolku

nadherne:D

(barbora, 9. 9. 2007 10:42)

strasne krasna kapitola:D uplne uzasna:D tesim sa na dalsiu:D